Amenzi mai mari de la 1 iulie 2026. Cu cât vor fi sancționați șoferii care vorbesc la telefon, în trafic

Amenzi mai mari de la 1 iulie 2026. Cu cât vor fi sancționați șoferii care vorbesc la telefon, în trafic

De la 1 iulie, șoferii care obișnuiesc să folosească telefonul mobil în timp ce conduc vor avea un motiv în plus să renunțe la acest obicei. Odată cu majorarea valorii punctului de amendă, toate sancțiunile […]


Citește articolul complet pe Cancan.ro

Alte știri din Cancan.ro