Bogdan Ivan, la audieri: statul nu trebuie să vândă participaţii la companiile energetice strategice

Ministrul desemnat al Energiei, Bogdan Ivan, a declarat luni, în cadrul audierilor parlamentare pentru învestirea Guvernului Veştea, că reducerea participaţiei statului în companiile strategice din energie nu reprezintă un interes pentru România.


Citește articolul complet pe Bursa

Alte știri din Bursa