Unul din trei oameni din UE au în casă camere pe care nu le folosesc. România, la pol opus

Unul din trei oameni din UE au în casă camere pe care nu le folosesc. România, la pol opus

Una din trei persoane din Uniunea Europeană locuiește într-o casă cu mai multe camere decât are nevoie, arată datele Eurostat. La polul opus se află România, care înregistrează cea mai scăzută rată a locuințelor subocupate din UE, de doar 8,1%.


Citește articolul complet pe Adevarul

Alte știri din Adevarul