Sindicatul Europol acuză conducerea Poliției Române după incidentul violent din Capitală: „E responsabilă și, în egală măsură, vinovată”

Sindicatul Europol acuză conducerea Poliției Române după incidentul violent din Capitală: „E responsabilă și, în egală măsură, vinovată”

Scene de o violență extremă au avut loc marți dimineață în Sectorul 2 al Capitalei, unde un bărbat de 57 de ani a fost grav rănit după ce ar fi fost înjunghiat de propriul fiu. Intervenția polițiștilor a fost una tensionată, fiind necesare focuri de avertisment pentru a-l opri pe agresor.


Citește articolul complet pe Adevarul

Alte știri din Adevarul