Predoiu avertizează că parteneriatul cu SUA riscă să rămână doar la nivel de declarații: „Ar fi cazul să trecem de la vorbe la fapte”

Predoiu avertizează că parteneriatul cu SUA riscă să rămână doar la nivel de declarații: „Ar fi cazul să trecem de la vorbe la fapte”

Ministrul interimar de Interne, Cătălin Predoiu, a criticat, într-o postare pe Facebook, ritmul lent al unor proiecte economice și strategice majore derulate în cadrul Parteneriatului Strategic dintre România și Statele Unite ale Americii.


Citește articolul complet pe Adevarul

Alte știri din Adevarul