Ministrul Finanțelor: România reîncepe discuțiile cu agențiile de rating. „Trebuie să convingem din nou că nu merităm să ajungem în Junk”

Ministrul Finanțelor: România reîncepe discuțiile cu agențiile de rating. „Trebuie să convingem din nou că nu merităm să ajungem în Junk”

Ministrul interimar al Finanțelor, Alexandru Nazare, a avertizat miercuri, 24 iunie, că România va relua în două săptămâni discuțiile cu agențiile de rating Fitch și Moody’s și va trebui să demonstreze din nou că nu merită retrogradarea la categoria „junk”.


Citește articolul complet pe Adevarul

Alte știri din Adevarul