Elevii de liceu vor studia din toamnă o nouă materie opțională care îmbină geografia și tehnologia informației

Elevii de liceu vor studia din toamnă o nouă materie opțională care îmbină geografia și tehnologia informației

Programa pentru opţionalul "Ora de GIS" a fost aprobată şi publicată în Monitorul Oficial, a anunţat, marţi, Ministerul Educaţiei şi Cercetării.


Citește articolul complet pe Adevarul

Alte știri din Adevarul