Premierul desemnat Adrian Veștea a anunțat că se va întâlni cu George Simion, pentru că „este obligatoriu“

Premierul desemnat Adrian Veștea a anunțat că se va întâlni cu George Simion, pentru că „este obligatoriu“

Candidatul la funcția de prim-ministru, Adrian Veștea, a anunțat luni după-amiază că se va întâlni cu liderul AUR, George Simion, „înțelegând responsabilitatea care îmi revine pentru a pune capăt haosului politic”. Aritmetica din parlament arată că, în acest moment, guvernul Veștea nu poate trece fără susținerea AUR. Adrian Veștea, care s-a descris drept „un om al […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud