Preşedintele AUR, George Simion, a anunţat luni că, dacă acest guvern va fi votat diseară, nu va beneficia de susţinerea parlamentarilor AUR. El a precizat că îl aşteaptă la sediul partidului pe premierul desemnat Adrian Veştea, până la ora 20.00. În plus, el i-a cerut preşedintelui Nicuşor Dan să iasă public să spună dacă AUR […]
George Simion anunță că AUR nu va vota guvernul Veștea: „Așteptăm să spună dacă parlamentarii AUR mai sunt extremiști”
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/22 12:14
Alte știri din Gazeta de Sud
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/22 11:51
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/22 11:45
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/22 11:40
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/22 09:52
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/22 09:25
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/22 09:03
