George Simion anunță că AUR nu va vota guvernul Veștea: „Așteptăm să spună dacă parlamentarii AUR mai sunt extremiști”

George Simion anunță că AUR nu va vota guvernul Veștea: „Așteptăm să spună dacă parlamentarii AUR mai sunt extremiști”

Preşedintele AUR, George Simion, a anunţat luni că, dacă acest guvern va fi votat diseară, nu va beneficia de susţinerea parlamentarilor AUR. El a precizat că îl aşteaptă la sediul partidului pe premierul desemnat Adrian Veştea, până la ora 20.00. În plus, el i-a cerut preşedintelui Nicuşor Dan să iasă public să spună dacă AUR […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud