Recomandările medicilor pentru perioada de caniculă

Recomandările medicilor pentru perioada de caniculă

Ministerul Sănătăţii a transmis recomandări ale medicilor către populaţie pentru a trece cu bine peste valul de caniculă. Temperaturile extreme pun o presiune mare pe organismul nostru. Pentru a trece cu bine peste valul de căldură şi a te proteja, urmează măsurile simple, dar vitale, recomandate de medici. • Evitaţi, pe cât posibil, expunerea prelungită la soare […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud