Atletism / România a cucerit opt medalii la Campionatele Balcanice de la Volos

Atletism / România a cucerit opt medalii la Campionatele Balcanice de la Volos

România a cucerit opt medalii, dintre care patru de aur și patru de argint, la Campionatele Balcanice de atletism desfășurate sâmbătă și duminică la Volos (Grecia), a anunțat Federația Română de Atletism pe pagina sa de Facebook. La 400 m feminin, Andrea Mikos și Ștefania Balint au câștigat aurul, cu 52 sec 26/100, respectiv argintul, cu […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud