Tenis de masă / O nouă reușită pentru România! Bianca Mei-Roșu, medaliată cu aur la Europenele U21

Tenis de masă / O nouă reușită pentru România! Bianca Mei-Roșu, medaliată cu aur la Europenele U21

 Bianca Mei-Roșu a cucerit medalia de aur la simplu feminin, duminică, la Campionatele Europene de tenis de masă Under-21 la Cluj-Napoca, după ce a învins-o în finală pe slovena Sara Tokic cu 4-1 (11-8, 11-8, 5-11, 13-11, 13-11). În semifinale, Bianca Mei-Roșu a învinsese pe poloneza Zuzanna Wielgos cu 4-2 (11-9, 9-11, 9-11, 11-9, 12-10, […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud