Premierul britanic Keir Starmer a anunțat luni că va demisiona din funcția de șef al guvernului și a promis că va face tot ce-i stă în putere pentru a gestiona un transfer ordonat al puterii, relatează Reuters. Noul lider laburist va trebui instalat până la revenirea parlamentului în sesiune în septembrie. Anunțul lui Starmer vine […]
Alte știri din Gazeta de Sud
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/22 07:54
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/22 06:56
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/22 06:36
