Furnizarea apei, restricționată la Segarcea și Bârca

Furnizarea apei, restricționată la Segarcea și Bârca

Creșterea accelerată a temperaturilor și instalarea secetei au condus la înregistrarea unor consumuri excesive de apă potabilă, astfel încât Compania de Apă Oltenia S.A. este nevoită să restricționeze, începând cu data de 25 iunie 2026, furnizarea apei potabile în localitățile Segarcea și Bârca. Pe parcursul lunilor de vară, programul de furnizare al apei către populație […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud