Creșterea accelerată a temperaturilor și instalarea secetei au condus la înregistrarea unor consumuri excesive de apă potabilă, astfel încât Compania de Apă Oltenia S.A. este nevoită să restricționeze, începând cu data de 25 iunie 2026, furnizarea apei potabile în localitățile Segarcea și Bârca. Pe parcursul lunilor de vară, programul de furnizare al apei către populație […]
Alte știri din Gazeta de Sud
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/22 11:51
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/22 11:45
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/22 11:40
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/22 09:52
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/22 09:25
