Liberalii din tabăra lui Veștea au făcut o nouă sesizare la tribunal! Contestă modul în care a fost convocat congresul extraodinar și intenția de a modifica Statutul PNL

Liberalii din tabăra lui Veștea au făcut o nouă sesizare la tribunal! Contestă modul în care a fost convocat congresul extraodinar și intenția de a modifica Statutul PNL

Liberalii care îl susțin pe Adrian Veștea, în frunte cu acesta, au depus o nouă sesizare la Tribunalul Ilfov. De data aceasta, ei reclamă felul în care a fost convocat Congresul extraordinar de duminică, 21 iunie, dar și intenția conducerii de a modifica statutul partidului.  Cei 16 liberali care au contestat excluderea membrilor PNL care […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud