Râmnicenii sunt plătiți să recicleze

Râmnicenii sunt plătiți să recicleze

Locuitorii municipiului Râmnicu Vâlcea au ocazia să scape responsabil de aparatele electrice și electronice vechi și, în același timp, să primească bani pentru acestea. Pe 25 iunie 2026, Primăria Municipiului Râmnicu Vâlcea, în parteneriat cu Asociația ENVIRON și DAB Recycling SRL, organizează o nouă ediție a campaniei naționale „România Reciclează”. Acțiunea se va desfășura în […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud