5 milioane de lei prin PNRR pentru modernizarea și digitalizarea sistemului de sănătate

5 milioane de lei prin PNRR pentru modernizarea și digitalizarea sistemului de sănătate

Peste 5 milioane de lei prin PNRR au fost virați în această săptămână pentru modernizarea și digitalizarea sistemului de sănătate, a informat, vineri, Ministerul Sănătății. Banii au fost virați către 23 de cabinete de medicină de familie pentru achiziționarea de aparatură medicală modernă și pentru renovări, precum și către 9 instituții sanitare – Servicii de […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud