Peste 5 milioane de lei prin PNRR au fost virați în această săptămână pentru modernizarea și digitalizarea sistemului de sănătate, a informat, vineri, Ministerul Sănătății. Banii au fost virați către 23 de cabinete de medicină de familie pentru achiziționarea de aparatură medicală modernă și pentru renovări, precum și către 9 instituții sanitare – Servicii de […]
5 milioane de lei prin PNRR pentru modernizarea și digitalizarea sistemului de sănătate
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 09:02
Alte știri din Gazeta de Sud
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 08:27
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 07:50
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 07:24
