Peste 12,5 milioane de barili de petrol au trecut peste noapte prin Strâmtoarea Ormuz, a declarat vicepreședintele american JD Vance. Este cel mai ridicat nivel de trafic de la începutul conflictului din regiune, la finalul lunii februarie. Creșterea vine imediat după semnarea unui memorandum de înțelegere între SUA și Iran, care a dus la relaxarea […]
(VIDEO) Vance: Peste 12 milioane de barili de petrol au tranzitat Strâmtoarea Ormuz
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 08:44
Alte știri din Gazeta de Sud
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 08:27
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 07:50
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 07:24
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 07:19
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 07:11
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 06:53
