Val de căldură peste România. ANM anunță caniculă și temperaturi de până la 36 de grade

Val de căldură peste România. ANM anunță caniculă și temperaturi de până la 36 de grade

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o informare meteorologică și două atenționări Cod Galben de caniculă și temperaturi deosebit de ridicate, valabile în perioada 19 – 22 iunie. Meteorologii avertizează că vremea va deveni treptat călduroasă în cea mai mare parte a țării. Disconfortul termic va crește semnificativ, în special în vestul și sud-vestul […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud