Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o informare meteorologică și două atenționări Cod Galben de caniculă și temperaturi deosebit de ridicate, valabile în perioada 19 – 22 iunie. Meteorologii avertizează că vremea va deveni treptat călduroasă în cea mai mare parte a țării. Disconfortul termic va crește semnificativ, în special în vestul și sud-vestul […]
Val de căldură peste România. ANM anunță caniculă și temperaturi de până la 36 de grade
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 10:31
Alte știri din Gazeta de Sud
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 10:26
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 10:05
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 09:54
