Amenzi usturătoare pentru cruzime și abandon de animale în Vâlcea. Două persoane, sancționate cu câte 12.000 de lei

Amenzi usturătoare pentru cruzime și abandon de animale în Vâlcea. Două persoane, sancționate cu câte 12.000 de lei

Polițiștii Biroului pentru Protecția Animalelor Vâlcea au aplicat amenzi în valoare totală de 24.000 de lei, în urma unor verificări privind cazuri de neglijare și abandon al animalelor. Ancheta a fost declanșată după apariția în spațiul public a unor imagini care prezentau situația a două exemplare canine aflate în localitatea Stroești. Femeie din Stroești, amendată […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud