Polițiștii Biroului pentru Protecția Animalelor Vâlcea au aplicat amenzi în valoare totală de 24.000 de lei, în urma unor verificări privind cazuri de neglijare și abandon al animalelor. Ancheta a fost declanșată după apariția în spațiul public a unor imagini care prezentau situația a două exemplare canine aflate în localitatea Stroești. Femeie din Stroești, amendată […]
Amenzi usturătoare pentru cruzime și abandon de animale în Vâlcea. Două persoane, sancționate cu câte 12.000 de lei
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 11:22
Alte știri din Gazeta de Sud
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 10:41
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 10:26
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 10:05
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 09:54
