Patru jucătoare vor reprezenta România în proba de dublu de la Wimbledon

Patru jucătoare vor reprezenta România în proba de dublu de la Wimbledon

În perioada 29 iunie – 12 iulie, în capitala Regatului Unit, se va desfășura al treilea turneu de Grand Slam al anului: Wimbledon. România va avea patru reprezentante în competiția de dublu: Sorana Cîrstea, Gabriela Ruse, Jaqueline Cristian și Irina Begu. Sorana Cîrstea (36 de ani, 18 WTA va juca alături de Anna Kalinskaya (27 […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud