Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis noi avertizări meteo, valabile în perioada 20-23 iunie. Temperaturile vor urca până la 36 de grade Celsius, iar instabilitatea atmosferică va aduce ploi torențiale, vijelii și grindină. Potrivit meteorologilor, vremea va deveni deosebit de caldă în cea mai mare parte a țării, cu un disconfort termic accentuat în […]
Noi avertizări meteo: Caniculă, disconfort termic și furtuni violente în mai multe regiuni
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/20 08:55
