Noi avertizări meteo: Caniculă, disconfort termic și furtuni violente în mai multe regiuni

Noi avertizări meteo: Caniculă, disconfort termic și furtuni violente în mai multe regiuni

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis noi avertizări meteo, valabile în perioada 20-23 iunie. Temperaturile vor urca până la 36 de grade Celsius, iar instabilitatea atmosferică va aduce ploi torențiale, vijelii și grindină. Potrivit meteorologilor, vremea va deveni deosebit de caldă în cea mai mare parte a țării, cu un disconfort termic accentuat în […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud