Aproximativ 700 de defibrilatoare cardiace interne sunt montate în fiecare an în România, un număr considerabil mai mic comparativ cu alte state europene. Dispozitivele pot face diferența dintre viață și moarte în cazul pacienților cu risc de aritmii severe și stop cardiac, scrie News.ro. Subiectul a revenit în atenție după incidentul în care a fost […]
În România sunt implantate anual doar 700 de defibrilatoare cardiace interne. Numărul este la jumătate față de media europeană
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/20 07:08
Alte știri din Gazeta de Sud
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/20 06:34
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/20 05:00
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 19:18
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/19 19:04
