George Simion a scos parlamentarii AUR din sală înainte de începerea votului de învestire a Guvernului Veștea

George Simion a scos parlamentarii AUR din sală înainte de începerea votului de învestire a Guvernului Veștea

Liderul AUR, George Simion, a publicat luni seară pe Facebook un mesaj în timp ce în plenul reunit al Parlamentului a început votul de învestire a Guvernului Veștea. „Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot”, a scris George Simion pe Facebook.  Anterior, în plen, George Simion, extrem de surescitat, a avut un discurs scurt, în care a spus […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud