Un simbol al durerii și al memoriei. Troiță pentru Sebi și Roberta, la 2 Mai

Un simbol al durerii și al memoriei. Troiță pentru Sebi și Roberta, la 2 Mai

În locul în care două vieți au fost curmate brutal, în 2023, într-o dimineață de august, familia și apropiații lui Sebi și ai Robertei au ridicat un simbol al memoriei și al durerii care nu se stinge. Noua troiță construită pe DN39, între Vama Veche și 2 Mai, a fost finalizată și sfințită în prezența celor care continuă să le poarte amintirea în suflet. Familiile își doresc să foreze și un izvor lângă troiță.


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber