„Fiecare secundă contează!” Apelul salvatorilor către șoferi

„Fiecare secundă contează!” Apelul salvatorilor către șoferi

Sirenele ambulanțelor și ale autospecialelor de pompieri nu înseamnă întotdeauna și un drum liber. În Constanța, echipajele de intervenție spun că pierd timp în trafic, fie din cauza aglomerației, fie a șoferilor care nu acordă prioritate autospecialelor aflate în misiune. Cel mai recent caz a fost al unei ambulanțe SAJ care se deplasa către o urgență și căreia o șoferiță nu i-a acordat prioritate. Salvatorii atrag atenția că fiecare secundă contează, iar prioritatea ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber