Dan Dungaciu: Parlamentarii AUR nu vor vota învestirea Guvernului Veștea

Dan Dungaciu: Parlamentarii AUR nu vor vota învestirea Guvernului Veștea

Prim-vicepreședintele AUR, Dan Dungaciu, a declarat, luni, la Antena 3 CNN, că niciun parlamentar al partidului nu va vota învestirea Guvernului Veștea.„Vor sta în bănci sau vor ieși, dar nu vor vota Guvernul”, a spus Dungaciu, care a adăugat că aceasta nu este o chestiune personală: „Nu e o chestiune personală, ci este o chestiune de principiu. Așa cum noi nu am dat jos Guvernul Bolojan din cauza orgoliului personal al premierului, ci din cauza unui guvern care are probleme ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber