Prim-vicepreședintele AUR, Dan Dungaciu, a declarat, luni, la Antena 3 CNN, că niciun parlamentar al partidului nu va vota învestirea Guvernului Veștea.„Vor sta în bănci sau vor ieși, dar nu vor vota Guvernul”, a spus Dungaciu, care a adăugat că aceasta nu este o chestiune personală: „Nu e o chestiune personală, ci este o chestiune de principiu. Așa cum noi nu am dat jos Guvernul Bolojan din cauza orgoliului personal al premierului, ci din cauza unui guvern care are probleme ...
Dan Dungaciu: Parlamentarii AUR nu vor vota învestirea Guvernului Veștea
- de Cuget Liber
- 2026/06/15 13:51
