Teatrul de Stat Constanța și „Căluțul de Mare”, finanțate cu peste 7,3 milioane de lei de la Guvern

Teatrul de Stat Constanța și „Căluțul de Mare”, finanțate cu peste 7,3 milioane de lei de la Guvern

Instituțiile de cultură din județul Constanța vor beneficia de finanțări în valoare totală de peste 7,3 milioane de lei, după ce Guvernul României a aprobat repartizarea fondurilor destinate teatrelor, operelor, filarmonicilor și altor instituții publice de spectacole aflate în subordinea autorităților locale. Decizia a fost adoptată în ședința de Guvern de joi, la propunerea Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației. La nivel național ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber