Cercetări în două dosare rutiere deschise de polițiștii constănțeni

Cercetări în două dosare rutiere deschise de polițiștii constănțeni

Polițiștii rutieri au depistat, în zilele de 12 și 13 iunie, două persoane care au încălcat grav legislația rutieră în zona județului Constanța.La data de 13 iunie, în jurul orei 08:20, un bărbat de 43 de ani a fost identificat de polițiștii din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră în timp ce conducea un autoturism pe DC87, în zona localității Nazarcea, existând suspiciunea că se afla sub influența alcoolului. Testarea cu aparatul etilotest a indicat o valoare de 0,61 ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber