„Fjord”, câștigătorul Palme d’Or, în avanpremieră națională la Centrul „Jean Constantin”

„Fjord”, câștigătorul Palme d’Or, în avanpremieră națională la Centrul „Jean Constantin”

Constanța se numără printre orașele din România care vor găzdui avanpremiera națională a filmului „Fjord”, cel mai nou lungmetraj regizat de Cristian Mungiu, recompensat recent cu prestigiosul premiu Palme d’Or la Festivalul de Film de la Cannes. Evenimentul se va desfășura concomitent în cinematografe din Arad, Bacău, Baia Mare, Brăila, Brașov, București, Buzău, Cluj, Deva, Drobeta-Turnu Severin, Galați, Iași, Piatra Neamț, Ploiești, Pitești, Râmnicu Vâlcea ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber