Sportivii români și-au asigurat trei medalii, vineri, la Campionatele Europene de tenis de masă Under-21 la Cluj-Napoca. Iulian Chirița și galeza Anna Hursey vor juca în semifinale cu slovenii Brin Vovk/Sara Tokic, după ce s-au impus în sferturi cu 3-1 (11-5, 11-5, 11-13, 11-8) în fața polonezilor Anna Brzyska/Mateusz Zalewski și și-au asigurat medalia. În […]
Tenis de masă / Românii și-au asigurat trei medalii la Europenele Under-21 de la Cluj-Napoca
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/20 12:00
Alte știri din Gazeta de Sud
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/20 11:31
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/20 10:28
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/20 10:15
