Scrimă / Echipa feminină de sabie a României, clasată pe locul 12 la Europene

Scrimă / Echipa feminină de sabie a României, clasată pe locul 12 la Europene

Echipa feminină de sabie a României s-a clasat pe locul 12, vineri, la Campionatele Europene de scrimă de la Antony (Franța). România (Catinca Dumitru, Anastasia Fusea, Andreea Lupu) a fost învinsă în primul tur de Italia cu 45-21. În turneul pentru locurile 9-16, tricolorele au învins Marea Britanie cu 45-36, dar apoi au pierdut cu […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud