România pierde unul dintre ultimii eroi ai celui de-Al Doilea Război Mondial. Este vorba despre Generalul în retragere Ștefan Dimofte. Eroul de război s-a stins din viață la venerabila vârstă de 104 ani, lăsând în urmă o moștenire impresionantă de curaj, sacrificiu și devotament față de țară. Anunțul a fost făcut astăzi de Forțele Terestre […]
România pierde unul dintre ultimii eroi ai celui de-Al Doilea Război Mondial. Generalul Ștefan Dimofte a murit la 104 ani
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/20 12:33
Alte știri din Gazeta de Sud
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/20 11:31
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/20 10:28
- de Gazeta de Sud
- 2026/06/20 10:15
