Razie pe DN 6 în județul Olt. Poliţiştii au aplicat zeci de sancțiuni

Razie pe DN 6 în județul Olt. Poliţiştii au aplicat zeci de sancțiuni

Polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Olt au desfășurat, la începutul acestei săptămâni, o acțiune preventivă pe DN 6, având ca obiectiv creșterea siguranței rutiere și prevenirea accidentelor. În cadrul operațiunii au fost organizate patru filtre rutiere fixe, unde șoferii au fost verificați pentru identificarea situațiilor cu potențial de risc în trafic. Oamenii […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud