Trump amenință din nou țările NATO

Trump amenință din nou țările NATO

Preşedintele american Donald Trump a ameninţat luni ţările NATO că nu le va ajuta dacă vor cere acest lucru, justificându-şi poziţia prin faptul că acestea nu au susţinut operaţiunea sa militară împotriva Iranului. „Italia s-a comportat foarte urât. Germania s-a comportat foarte urât. NATO nu ne-a fost alături. Cheltuim sute de milioane de dolari pe […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud