Cod galben de furtuni puternice în 12 județe și caniculă în jumătate de țară

Cod galben de furtuni puternice în 12 județe și caniculă în jumătate de țară

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis duminică o atenționare de cod galben de caniculă, ploi și vijelii în mai multe regiuni ale țării. De asemenea, în București va fi vreme călduroasă, cu temperaturi care vor ajunge și la 33 de grade în următoarele zile. Astfel, duminică temperaturile maxime vor atinge și 32 de grade. […]


Citește articolul complet pe Gazeta de Sud

Alte știri din Gazeta de Sud