Un cablu de pe un stâlp de curent a luat foc în timpul nopții, în Constanța

Un cablu de pe un stâlp de curent a luat foc în timpul nopții, în Constanța

Pompierii constănțeni au intervenit în cursul nopții de sâmbătă spre duminică pe strada Aprodul Purice din municipiul Constanța, după ce un cablu electric aflat pe un stâlp de distribuție a luat foc.Potrivit primelor informații, incendiul ar fi fost provocat de un scurtcircuit produs la nivelul instalației electrice. La fața locului s-au deplasat echipaje ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Dobrogea, care au asigurat măsurile de prevenire și stingere a ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber