Adrian Veștea, noul premier desemnat de Nicușor Dan după retragerea lui Eugen Tomac

Adrian Veștea, noul premier desemnat de Nicușor Dan după retragerea lui Eugen Tomac

Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că premierul desemnat Eugen Tomac şi-a depus mandatul, în locul său desemnându-l pe Adrian Veştea. Veştea a precizat că îşi asumă această responsabilitate într-un moment de criză politică, subliniind că îşi doreşte un guvern politic, care să îşi asume reforme reale.”Domnul Eugen Tomac şi-a depus mandatul în această dimineaţă şi în aceste condiţii îl desemnez ca prim-ministru pe domnul Adrian Veştea”, a anunţat Nicuşor ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber