Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că premierul desemnat Eugen Tomac şi-a depus mandatul, în locul său desemnându-l pe Adrian Veştea. Veştea a precizat că îşi asumă această responsabilitate într-un moment de criză politică, subliniind că îşi doreşte un guvern politic, care să îşi asume reforme reale.”Domnul Eugen Tomac şi-a depus mandatul în această dimineaţă şi în aceste condiţii îl desemnez ca prim-ministru pe domnul Adrian Veştea”, a anunţat Nicuşor ...
Adrian Veștea, noul premier desemnat de Nicușor Dan după retragerea lui Eugen Tomac
- de Cuget Liber
- 2026/06/14 06:30
Alte știri din Cuget Liber
- de Cuget Liber
- 2026/06/14 06:10
- de Cuget Liber
- 2026/06/13 17:00
- de Cuget Liber
- 2026/06/13 16:35
- de Cuget Liber
- 2026/06/13 16:15
- de Cuget Liber
- 2026/06/13 14:35
