UDMR a decis să nu îl susțină pe Adrian Veștea: „Nu vom intra la guvernare”

UDMR a decis să nu îl susțină pe Adrian Veștea: „Nu vom intra la guvernare”

Csoma Botond, liderul grupului UDMR din Camera Deputaților, a anunțat că formațiunea nu va susține un guvern condus de Adrian Veștea. Potrivit acestuia, decizia a fost luată deoarece, în acest moment, nu există perspectiva unei majorități parlamentare stabile și transparente.„Am decis că UDMR nu va intra la guvernare. Motivele acestei decizii sunt următoarele: în acest moment nu vedem cum s-ar putea contura o majoritate transparentă și stabilă în Parlament pentru sprijinul ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber