Zeci de medici de familie lipsesc în județul Constanța. CAS deschide o nouă sesiune de contractare

Zeci de medici de familie lipsesc în județul Constanța. CAS deschide o nouă sesiune de contractare

Casa de Asigurări de Sănătate Constanța a deschis o nouă sesiune de contractare pentru asistența medicală primară, cu scopul de a veni în sprijinul populației din localitățile unde există deficit de medici de familie.A treia sesiune de contractare din acest anInițiativa face parte din eforturile instituției de a asigura accesul la servicii medicale primare pentru toți locuitorii județului, în special pentru cei din mediul rural, unde lipsa medicilor de familie afectează ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber