Administrația publică din Independența, gazda unei campanii de prevenire a diabetului

Administrația publică din Independența, gazda unei campanii de prevenire a diabetului

Administrația publică din comuna Independența a găzduit, recent, un eveniment dedicat sănătății, solidarității și implicării civice, organizat de Asociația copiilor și tinerilor cu diabet din județul Constanța „Sweet Land”, în parteneriat cu Primăriile Independența și Dumbrăveni, Organizația Femeilor Liberale Constanța și cu sprijinul Consiliului Județean Constanța.Proiectul, inițiat de primarul comunei Dumbrăveni, Luminița Șandru, a avut ca principal obiectiv ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber