Magistrații Tribunalului Constanța au pronunțat astăzi decizia în dosarul prin care cinci avocați au atacat Capitolul I din Anexa nr. 6 a HCL nr. 462/23.12.2025, prin care conducătorii auto constănțeni erau obligați să plătească taxa de 200 de lei pentru utilizarea domeniului public sau privat.Instanța a admis cererea formulată de avocați și a anulat, deci, taxa de 200 de lei. Decizia nu este definitivă și poate fi contestată la o instanță superioară.Menționăm că ...
Taxa de 200 de lei care a revoltat șoferii, anulată din nou de Tribunalul Constanța!
- de Cuget Liber
- 2026/06/19 09:56
