Fregata „Regina Maria” (222) a Forțelor Navale Române revine astăzi, 19 iunie, la ora 11.00, în Portul Militar Constanța, după participarea la Operația EUNAVFOR MED IRINI, desfășurată sub egida Uniunii Europene în Marea Mediterană.Nava militară românească a acționat timp de peste 40 de zile alături de unități navale și aeriene ale partenerilor din Grecia și Italia, contribuind la îndeplinirea obiectivelor misiunii europene de monitorizare a respectării embargoului ...
Fregata „Regina Maria” se întoarce în portul militar Constanța după o misiune de peste 40 de zile în Marea Mediterană
- de Cuget Liber
- 2026/06/19 08:12
Alte știri din Cuget Liber
- de Cuget Liber
- 2026/06/19 07:00
- de Cuget Liber
- 2026/06/19 06:45
- de Cuget Liber
- 2026/06/19 06:15
- de Cuget Liber
- 2026/06/19 06:00
