Odată cu începerea vacanței de vară, plajele din Constanța și Mamaia vor deveni tot mai aglomerate, iar autoritățile anunță prezența permanentă a salvamarilor pentru siguranța turiștilor.Potrivit Primăriei Constanța, peste o sută de salvamari și echipe de prim ajutor vor fi prezenți zilnic pe plajă, între orele 8:30 și 19:30, pe toată durata sezonului estival. Aceștia vor supraveghea zonele de îmbăiere și vor interveni rapid în cazul situațiilor de urgență. Chiar ...
Peste o sută de salvamari vor fi prezenți zilnic pe plaje, pentru siguranța turiștilor
- de Cuget Liber
- 2026/06/19 09:35
