Peste o sută de salvamari vor fi prezenți zilnic pe plaje, pentru siguranța turiștilor

Peste o sută de salvamari vor fi prezenți zilnic pe plaje, pentru siguranța turiștilor

Odată cu începerea vacanței de vară, plajele din Constanța și Mamaia vor deveni tot mai aglomerate, iar autoritățile anunță prezența permanentă a salvamarilor pentru siguranța turiștilor.Potrivit Primăriei Constanța, peste o sută de salvamari și echipe de prim ajutor vor fi prezenți zilnic pe plajă, între orele 8:30 și 19:30, pe toată durata sezonului estival. Aceștia vor supraveghea zonele de îmbăiere și vor interveni rapid în cazul situațiilor de urgență. Chiar ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber