Polițist acuzat că a luat mită de la un șofer. L-ar fi însoțit până la bancomat pentru a primi banii

Polițist acuzat că a luat mită de la un șofer. L-ar fi însoțit până la bancomat pentru a primi banii

Un agent din cadrul Poliţiei Autostrăzii A1 Deva-Nădlac este cercetat pentru că ar fi primit o mită de 2.200 de lei de la un şofer vitezoman pe care l-ar fi oprit în trafic, iar procurorii afirmă că l-ar fi şi însoţit pe bărbat la bancomat pentru a-şi primi suma.Potrivit unui comunicat de presă transmis, marţi, de Parchetul de pe lângă Tribunalul Arad, mita a fost plătită în luna martie, de un şofer străin. Bărbatul, care era însoţit în maşină de o altă persoană ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber