„Constanța Vorbește” - Ambulanța, în stradă! Cine plătește nota noii legi a salarizării?

„Constanța Vorbește” - Ambulanța, în stradă! Cine plătește nota noii legi a salarizării?

În cadrul acestei ediții a emisiunii „Constanța Vorbește”, realizatoarea Cătălina Buzoianu l-a avut invitat pe Gheorghe Chiș, președintele Federației Naționale Sindicale „Ambulanța” din România.Zoom-ul a fost pus astăzi pe nemulțumirile angajaților din sistemul de ambulanță față de noul proiect al legii salarizării și asupra impactului pe care acesta l-ar putea avea asupra personalului din domeniul medical. În contextul protestelor desfășurate la nivel național ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber