Magia statuilor vivante revine la Constanța. Spectacole gratuite în fiecare duminică până în august

Magia statuilor vivante revine la Constanța. Spectacole gratuite în fiecare duminică până în august

Constănțenii și turiștii sunt invitați, în această vară, la o nouă serie de spectacole stradale care vor transforma orașul într-o veritabilă scenă în aer liber. După succesul înregistrat la Zilele Constanței 2026, statuile vivante revin în centrul atenției printr-un program estival organizat de Primăria Municipiului Constanța. În fiecare duminică, până pe 23 august, personaje impresionante, costume spectaculoase și momente artistice inedite vor anima cele mai ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber