Litoralul românesc își recâștigă turiștii polonezi după 15 ani

Litoralul românesc își recâștigă turiștii polonezi după 15 ani

Litoralul românesc reintră pe harta vacanțelor preferate de turiștii polonezi, după o absență de aproape 15 ani. Primul zbor charter al sezonului a aterizat pe Aeroportul Internațional Mihail Kogălniceanu și a adus aproape 190 de vizitatori. Oaspeții au fost întâmpinați în stil tradițional, cu produse locale și muzică populară românească. Reprezentanții industriei turistice privesc cu optimism reluarea curselor charter și estimează că, în această vară, mii de ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber