Directoarea unei școli gimnaziale a fost plasată în arest la domiciliu pentru 30 de zile, după ce a fost prinsă în flagrant în timp ce primea 10.000 de lei, într-un dosar de luare de mită instrumentat de procurori.Potrivit anchetatorilor, femeia ar fi solicitat anterior de la aceeași persoană suma de 2.000 de euro, în legătură cu exercitarea atribuțiilor de serviciu. Suspiciunile au apărut după ce instituția de învățământ pe care o conducea ar fi încheiat două contracte ...
Directoare de școală prinsă în flagrant în timp ce primea 10.000 de lei. Iată ce a decis instanța
- de Cuget Liber
- 2026/06/12 12:37
