Voluntarii și angajații Crucii Roșii, în sprijinul celor care au nevoie de transfuzii de sânge

Voluntarii și angajații Crucii Roșii, în sprijinul celor care au nevoie de transfuzii de sânge

Săptămâna aceasta, angajații și voluntarii Crucii Roșii din Constanța au donat sânge la Centrul Regional de Transfuzii Constanța. Acțiunea a făcut parte din campania națională „Faci bine, te simți bine. Donează! Sânge pentru viață”, desfășurată pentru a încuraja donarea constantă de sânge.Reprezentanții instituției au transmis că gestul vine din conștientizarea unei nevoi permanente: „Pentru că știm că, undeva, un copil, un părinte, un prieten sau un ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber