Săptămâna aceasta, angajații și voluntarii Crucii Roșii din Constanța au donat sânge la Centrul Regional de Transfuzii Constanța. Acțiunea a făcut parte din campania națională „Faci bine, te simți bine. Donează! Sânge pentru viață”, desfășurată pentru a încuraja donarea constantă de sânge.Reprezentanții instituției au transmis că gestul vine din conștientizarea unei nevoi permanente: „Pentru că știm că, undeva, un copil, un părinte, un prieten sau un ...
Voluntarii și angajații Crucii Roșii, în sprijinul celor care au nevoie de transfuzii de sânge
- de Cuget Liber
- 2026/06/12 12:00
